Pocztówka do św. Mikołaja / Idą święta

"Pocztówka do św. Mikołaja" to kolejna wspaniała trójkowa akcja charytatywna. Po raz pierwszy Program Trzeci pomógł w tworzeniu rodzinnych domów dziecka w 1993 roku. Co roku dzieci wysyłają do siedziby radiowej Trójki życzenia, w których proszą o prezenty bożonarodzeniowe. Głównym celem akcji jest pomoc rodzinnym domom dziecka. Wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży pocztówek przekazywane są towarzystwu Nasz Dom. Finał akcji "Pocztówka do św. Mikołaja" odbywa się zawsze w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W tym wyjątkowym wydarzeniu biorą udział wspaniali goście, którzy uświetniają tę uroczystość. Pocztówce towarzyszą liczne akcje, takie jak licytacje. Pieniądze uzyskane z licytacji zasilają konto towarzystwa Nasz Dom.

Pocztówka do św. Mikołaja 2002 Pocztówka do św. Mikołaja 2003 Pocztówka do św. Mikołaja 2004

Pocztówka do św. Mikołaja 2005

Jednym ze zwycięzców akcji "Pocztówka do św. Mikołaja" w 2005 roku został Mateusz Tomaszuk z Białej Podlaskiej. Mateusz napisał w przysłanej do Trójki pocztówce, że jego marzeniem jest poprowadzenie "Listy przebojów Programu Trzeciego". 10 lutego 2006 roku wspólnie z Markiem Niedźwieckim poprowadził 1254 wydanie audycji. Jak widać na przykładzie słuchacza z Białej Podlaskiej, marzenia się spełniają. Słuchaczu drogi - kup pocztówkę, wspomóż akcję i pisz życzenia do św. Mikołaja!

Pocztówka do św. Mikołaja

Od 2007 roku kontynuacją "Pocztówki do św. Mikołaja" jest akcja "Idą święta". Celem przedsięwzięcia jest pomoc rodzinnym domom dziecka. Akcji towarzyszą licytacje przeprowadzane na antenie Programu Trzeciego, a także specjalna, świąteczna płyta. Na płycie tej znaleźć można okolicznościowe świąteczne utwory, a przede wszystkim piosenkę wykonywaną przez Przyjaciół Karpia. W promocji tego wydawnictwa udział wzięli dziennikarze Programu Trzeciego: w Warszwie m.in. Marcin Łukawski, Monika Makowska, Wojciech Mann, Artur Orzech, Grzegorz Wasowski, w Krakowie Adam Piśko, w Pozaniu Artur Andrus, w Płocku Katarzyna Stoparczyk i Michał Olszański. Trójkową płytę można kupić w sklepach sieci Empik oraz na stacjach PKN Orlen. Cały dochód z wylicytownych przedmiotów oraz ze sprzedaży płyt przeznaczony jest na pomoc rodzinnym domom dziecka.

Program Trzeci Polskiego Radia
ul. Myśliwiecka 3/5/7
00-977 Warszawa
tel.: +48 22 333 33 33