Dość!

Nie mam już siły / chęci do tworzenia niniejszej strony. Trójka coraz mniej przypomina Trójkę. Odchodzą kolejni, znaczący dziennikarze (Artur Andrus i Robert Kantereit). To wszystko powoduje, że nie mam ochoty co tydzień pisać o kolejnych odejściach.

J. Sobala, który kilka lat temu rozpoczął demontaż Programu Trzeciego, teraz dokonuje dzieła zniszczenia. Nie mam złudzeń, że ta ohydna władza rękoma maluczkich ludzików z olbrzymimi kompleksami zrobi wszystko, żeby "zabić" myślenie, żeby zniszczyć wszelkie "nieprawomyślne" myśli. "Kto nie z nami, tego zgnębimy" - takie motto przyświeca politykom, którzy wstawili takie władze Polskiego Radia.

Gdybym ja był dyrektorem instytucji, której prezesi uniemożliwialiby pracę mojej załodze i prowokowali do odejścia moich (doskonałych!) ludzi, to natychmiast podałbym się do dymisji. Ale Pan Wiktor "ja nic nie mogłem z tym zrobić" Świetlik trwa dzielnie na stanowisku. A myślałem, że po Hlebowiczu gorzej już nie będzie...

Nie mam złudzeń, że moja wciąż ukochana Trójka podniesie się po ciosach, które otrzymuje od początku 2016 roku. Takiego zespołu już nie będzie... Dzięki "podłej zmianie" w Programie Trzecim nie pracują już następujący dziennikarze (warto zwrócić uwagę na fakt, że na poniższej liście są nazwiska dziennikarzy, którzy przez wiele lat pracowali dla Trójki. I przeżyli niejedną władzę. "Podłej zmiany" nie wytrzymali...): Czy któraś władza może pochwalić się podobnym "sukcesem"? Owszem... Za czasów stanu wojennego, gdy Trójka w ogóle zamilkła, z radia odeszła większa liczba dziennikarzy. Komentarz chyba jest zbędny.

Dziękuję wyżej wymienionym dziennikarzom za wspólnie spędzone lata (Państwo pod najlepszym radiowym adresem, ja przy odbiorniku). Kłaniam się nisko trójkowym dziennikarzom, którzy mimo wielu przeciwności walczą o jakość i obiektywizm Programu Trzeciego. Dziękuję Państwu z całego serca! WYTRWAJMY, a być może "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie".

Program Trzeci Polskiego Radia
ul. Myśliwiecka 3/5/7
00-977 Warszawa
tel.: +48 22 333 33 33